Alen

Alen är ett av våra större konferensrum med plats för upp till 60 personer i biosittning, 40 personer i skolsittning och 20 personer i u-sittning. Ljus, ljud och ventilation är anpassat för att göra ert möte så bra som möjligt.
Lokalen är belägen på entrévåningen med nära anslutning till vår restaurang och konferenslobby.

För att göra det så enkelt som möjligt att boka våra konferens- och mötesrum erbjuder vi ett paketpris per person där allt ingår.

Kategori:
Relaterade produkter
  • Linden
    Linden

    Detta rum är perfekt för effektiva möten, i rummet sitter du bekvämt och med gott om plats med en harmonisk inredning.
    Här finns tillgång till både kaffemaskin och kylskåp.

    Möbler: Stolar Charles Eames, stort bord Karl Andersson & söner – modell Cap, Sideboard Svenska hem -modell Lipp, takamartur Konsthantverk – modell Kant.
    Konst: Bengt Arne Linderos, C Göran Karlsson, Ingegerd Hyltén–Cavallius, Siri Ralhsman

    Boka in vårt effektiva mötespaket och du behöver inte lämna lokalen utan allt finns förberett för er vid ankomst.

    Gör din bokning här

  • Tallen
    Tallen

    Tallen är ett ljust och rymligt mötesrum med ett rejält bord och bekväma stolar från Lammhults med plats för 12 personer.
    Konsten på väggarna är skapad av Oscar Reuterswärd.

    Detta rummet lämpar sig extra bra för ledningsgruppsmöten eller styrelsemöten där alla behöver se varandra.

    Skicka er bokningsförfrågan här

  • Eken
    Eken

    Vår nyrenoverade lokal Eken finner ni på tredje våningen med utsikt över vårt fina sedumtak.
    Här sitter ni bekvämt och ostört i en harmonisk miljö med en inspirerande inredning.

    Möbler: Stora bordet är egen design, lilla bordet är Charles Eames, fåtöljerna är modell Lamino från Yngve Ekström och soffbordet är från Karl Andersson & söner – modell Mill. Takamarturen är från Konsthantverk – modell Kant.

    Konst: Madelaine Pyk och Andreas Carlsson.

    Skicka din konferensförfrågan här